Coworking – zalety pracy we wspólnej przestrzeni

coworking Kielce

W obecnych czasach home office i pracy zdalnej zastanawiamy się nad alternatywnymi rozwiązaniami, które oddzielą życie zawodowe od prywatnego. Koronawirusa pokazał, że część pracowników nie musi codziennie przebywać w biurze 8 godzin, żeby wykonywać swoje obowiązki. Istnieje dla nich ciekawa alternatywa w postaci coworkingu, który jest alternatywą dla kosztownego biura na wyłączność czy pracy zdalnej.

Na czym polega coworking?

Freelancerzy, pracownicy zdalni, osoby prowadzące jednoosobową działalność również coraz częściej pracują we wspólnej przestrzeni. Idea jest prosta: w zamian za opłatę otrzymujesz biurko w przestrzeni wspólnej, z możliwością korzystania z internetu, wspólnej kuchni, obsługą recepcji oraz możliwością wynajmu sali na spotkania czy szkolenia.

Od czego się to wszystko zaczęło?

Za ojca coworkingu uważa się Brad’a Neuberg’a z San Francisco, który zauważył jak bardzo brakuje mu kontaktów międzyludzkich. Wynajął więc przestrzeń w Centrum Sztuki dla Kobiet i stał się prekursorem coworkingu. Według niego coworking to nie tylko wspólne wynajmowanie biura, ale też tworzenie społeczności, budowanie więzi nie tylko biznesowych, ale przede wszystko ludzkich.

8 najważniejszych zalet coworkingu:

Popularność biur coworkingowych stale rośnie. Nie dziwne – praca w takiej przestrzeni przynosi szereg zalet.

  1. Coworking pozwala pracę w bardziej komfortowych warunkach niż w domu. Zapewnia oddzielenie życia prywatnego od zawodowego: przychodzisz do pracy i skupiasz się tylko na niej. Czas wolny możesz poświęcić rodzinie i przyjaciołom. Wychodząc z domu do biura łatwiej zachować work-life-balance.

  2. Nawiązujesz kontakt z innymi ludźmi, którego freelancerom nierzadko brakuje. Często takie kuluarowe rozmowy mogą przerodzić się w wartościowe kontakty biznesowe.

  3. Masz poczucie przynależności i relacje z ludźmi: masz kontakt z innymi freelancerami, przedsiębiorcami – możesz nawiązać relacje biznesowe, brać udział w wydarzeniach organizowanych w coworku.

  4. Masz wygodne stanowisko pracy: brak rozpraszaczy. W przeciwieństwie do pracy w domu nie słyszysz tu dzieci, pralki, sąsiadów i remontów.

  5. Korzystasz z komfortowej przestrzeni i udogodnień: możesz korzystać z części wspólnych jak: wyposażona kuchnia, strefa chillout, kawa z automatu.

  6. Masz dostęp do szybkiego internetu, urządzeń biurowych, obsługi korespondencji: to profesjonalne rozwiązania w coworkingu, których z pewnością nie zapewnisz sobie w domu.

  7. Masz możliwość rejestracji działalności gospodarczej: dzięki temu nie musisz zgłaszać w CEIDG swojego domowego adresu, który od tej chwili będzie dostępny dla każdego. Także kontrole z urzędu nie odbędą się w Twoim domu, tylko w siedzibie coworku.

  8. Dzięki coworkingowi nie ponosisz tak wysokich kosztów wynajmu własnego lokalu. Możesz wynająć biurko zarówno na godziny, jak i na miesiąc.

Zapraszamy do wynajęcia biurka w coworku Business Lantern Office.
Dajemy możliwość wynajęcia biurka zarówno na godziny, jak i na cały miesiąc.

 

Skontaktuj się z nami:

biuro@horyzontybiznesu.pl

Tel. 720 802 087